3D to propozycja dla osób, które pomimo wejścia już w wir dorosłego życia – intensywnej pracy zawodowej, obowiązków rodzinnych czy zaangażowania społecznego – chcą nadal rozwijać się duchowo, lepiej rozumieć swoją wiarę i w sposób dojrzały przeżywać swoje chrześcijaństwo.

Dorosłe życie zderza nas z dylematami, wobec których wyniesione ze szkolnej katechezy „regułki” nierzadko okazują się niewystarczające lub za bardzo infantylizujące rzeczywistość. Zastanawiając się nad tym, w kogo i w co wierzymy, posługujemy się utartymi pojęciami, których znaczenia często sami nie rozumiemy. Dodatkowo przyzwyczailiśmy się w Kościele mówić i słuchać o Bogu i o wierze, używając archaicznego języka, którego nigdzie indziej usłyszeć nie można. Tworzy to w nas poczucie „odrealnienia” naszej wiary i oderwania jej od codzienności.

Dominikańskie Duszpasterstwo Dorosłych opiera się na comiesięcznych spotkaniach w grupie, w której rozmawiamy na nurtujące nas tematy, odnosząc się do nauczania i dokumentów Kościoła.

Gdzie i kiedy się spotykamy?

Spotykamy się w niedzielę o godz. 18:30
 w Zielonej Sali (II p.) domku duszpasterskiego.

Spotkania mają charakter otwarty, tzn. nie trzeba nigdzie się zapisywać ani przychodzić regularnie.

 

Jak trafić do domku duszpasterskiego?

Można dojść przez furtkę od ul. Pańskiej (kliknij mapkę).

mapa_11