Duszpasterstwo akademickie  tworzą studenci Trójmiasta pragnący przeżywać swoją wiarę w sposób świadomy i dojrzały. Gromadzimy się wokół klasztoru dominikanów w Gdańsku, by w oparciu o Ewangelię poznawać prawdę o Bogu, sobie samych oraz o naszych braciach i siostrach. Jesteśmy przekonani, że przez charyzmat św. Dominika i budowanie wzajemnych relacji między sobą możemy stać się twórczymi członkami Kościoła.

*

Życie duszpasterstwa akademickiego to wspólna modlitwa, spotkania formacyjne, dzieła miłosierdzia. Wspólnie uprawiamy sport, gramy w planszówki, wychodzimy na koncerty, oglądamy filmy i dzielimy się swoimi pasjami. Chcemy, by każdy z nas był odpowiedzialny za wspólnotę , kształtował ją i rozwijał.

*

Nie jesteśmy enklawą czy społecznością ludzi izolujących się od świata. Nie jesteśmy środowiskiem kultywującym wrogość, niechęć, lub wyższość wobec otaczającego nas świata. Jesteśmy otwarci na wszystkich studentów szczerze poszukujących Boga i chcących odnajdywać Go razem z nami.

Jeśli studiujesz i masz mniej niż 26 lat po prostu przyjdź na któreś z naszych spotkań, nie prowadzimy żadnych formalnych zapisów lub form rekrutacji. Jeśli chcesz możesz umówić się wcześniej z naszym duszpasterzem

*

Bieżące informacje na temat wydarzeń i aktualnego planu tygodnia znajdziesz na profilu duszpasterstwa na  naszym profilu na FB  oraz na naszej stronie internetowej

Jak trafić do duszpasterstwa?