Rodzina jest przestrzenią, w której małżonkowie troszczą się wzajemnie o swój rozwój osobowy i prowadzą do rozwoju swoje dzieci. Odbywa się to we wszystkich wymiarach: fizycznym, emocjonalnym, intelektualnym i duchowym.

– Jak zachować świeżość miłości?
– Jak wychować dzieci, by były szczęśliwe i potrafiły kochać?
– Jak być rodziną wobec Boga?

Oferujemy:

Pomoc w kryzysie małżeńskim

Kryzys w małżeństwie może być punktem zwrotnym, oczekiwanym przełomem wiodącym do rozwoju. Droga do miłości dojrzałej, głębokiej i wiernej prowadzi przez kryzysy. To, co stare, wymaga odnowienia, a czasem musi runąć, by ustąpić miejsca nowej jakości. Kryzys jest więc szczególnym wyzwaniem dla małżonków – zagrożeniem, a zarazem szansą na rozwój.

Wsparcie w trudnościach wychowawczych

Nie łatwo jest zrozumieć małe dziecko, jeszcze trudniej nastolatka. Jak pomóc im w stawaniu się ludźmi zdolnymi do miłości, dojrzałymi i samodzielnymi? W tym zadaniu, rodzice niejednokrotnie doświadczają bezradności. W czym wspierać dziecko? A co zmienić w sobie?

Rozmowa na tematy związane z płodnością

NPR Naturalne Planowanie Rodziny, antykoncepcja, niepłodność, in vitro, adopcja, laktacja, powrót płodności po porodzie… Wiele tematów wiąże się z płodnością w małżeństwie. Jedne zbliżają, inne sprawiają ból, jeszcze innym towarzyszą dylematy moralne. Co służy umacnianiu miłości małżeńskiej? Co jest dobrem dla rodziny? Jak wspólnie podejmować tak ważne pytania?

Prowadzimy naukę metod naturalnych dla narzeczonych i małżonków (m.in. w sytuacjach szczególnych: trudności z poczęciem, rezygnacji z antykoncepcji, po porodzie oraz w okresie premenopauzy).

Spotkania z duszpasterzem

Spotkanie, spowiedź, wspólne szukanie odpowiedzi.

Kontakt:

Sara Katulska
e-mail: [email protected]
www.poradnia.gdansk.dominikanie.pl

Poradnia mieści się na parterze domku duszpasterskiego. Wejście przez furtkę od ul. Pańskiej (kliknij mapkę).

mapa_11

Jeżeli Państwo chcecie wesprzeć działalność Poradni Rodzinnej i przyczynić się do jej rozwoju, prosimy o wpłatę ofiary na konto charytatywne Klasztoru.

Numer konta charytatywnego:
Klasztor oo. Dominikanów
ul. Świętojańska 72, 80-840 Gdańsk
PL 94 1140 1065 0000 3926 9300 1003
SWIFT: BREXPLPWGDA
Tytułem: „Poradnia Rodzinna”