Jesteśmy grupą młodych dorosłych w wieku 25-40 lat. Wiemy, że samemu bywa ciężko, dlatego próbujemy się wzajemnie wspierać w codziennym życiu wiarą. Razem się modlimy, rozważamy Słowo, poznajemy Kościół, dyskutujemy i szukamy Prawdy. Wspólnie też odkrywamy, czym jest charyzmat dominikański.

Spotykamy się w poniedziałki lub czwartki wieczorami. Dokładny harmonogram naszych najbliższych spotkań wygląda tak:

Spotkania tematyczne w dwóch cyklach: o duchowości dominikańskiej i wierze na podstawie pism Ojców Kościoła (Zielona Sala, g. 19:45)

14 października
4 listopada
18 listopada
16 grudnia
20 stycznia

W wybrane poniedziałki spotykamy na na wspólnej modlitwie i czytaniu Pisma Świętego. Plan tych spotkań jest następujący:

18:30 – nieszpory razem ze wspólną dominikanów w stallach w prezbiterium kościoła, po nieszporach można przejść na adorację w kaplicy św. Jacka

19:00 – msza św. w kościele

19:30 – spotkanie w Zielonej Sali

25 października
8 listopada
29 listopada
3 stycznia

Jak do nas trafić?

Aby wejść do pomieszczeń duszpasterskich przy klasztorze należy wejść do kościoła, przejść stopnie ołtarza i w prezbiterium przejść do Domu Duszpasterskiego, który znajduje się po lewej stronie. Do Domu Duszpasterskiego można także wejść przechodząc przez furtkę w murze na ul. Pańskiej, potem idąc przez dziedziniec, a potem wzdłuż kościoła aż do wejścia na końcu alejki.

Sala Pomarańczowa znajduje się na I piętrze, Sala Zielona na II piętrze.

Zachęceni wezwaniem papieża Franciszka staramy się też wychodzić z tym, co sami otrzymujemy, do innych ludzi. Angażujemy się głównie w działalność charytatywną i w organizację Dominikańskiej Szkoły Wiary.

Masz jakieś pytania, wątpliwości, napisz tu: [email protected]

Wszelkie aktualności o nas znajdziesz na naszym

–>  profilu facebookowym

Nasz kalendarz:

Zapraszamy!