Jedna łódka na wielkiej fali jest niestabilna i może zostać bardzo szybko przewrócona i zatopiona. Natomiast dwie złączone ze sobą potrafią oprzeć się falom i nie tak łatwo je wywrócić. Nasze duszpasterstwo jest wspólnotą, w ramach której chcemy wspierać się w drodze do Boga, służyć sobie pomocą by nie nabrać wody i nie zatonąć. Razem utrzymamy się na największych falach!

Kapitanem naszego statku jest Pan Jezus. On nam wskazuje cel i zapewnia bezpieczeństwo. Połączone kadłuby mają żagiel, który prowadzi je w jednym i tym samym kierunku. Solidnym masztem i żaglem jest tradycja Kościoła, w ramach której od ośmiuset lat funkcjonuje Zakon Kaznodziejski, czyli  dominikanie. W nasz duszpasterski żagiel dmie Duch Święty, który działa tajemniczo. Nie wiadomo skąd przychodzi i którędy chce nas prowadzić, czy spokojnym, czy pełnym przygód szlakiem.

Jeśli chcesz pogłębić swoją więź z Bogiem, poznać nowych ludzi, współtworzyć wspólnotę i jesteś w wieku gimnazjalno-licealnym, to jest miejsce dla Ciebie!

W tym roku w Katamaranie koncentrujemy się na dwóch tematach: poznawaniu Pisma świętego i liturgii.

Plan spotkań jest następujący:

W niedziele spotykamy się na Eucharystii o godz. 17:30, później zostajemy na nieszporach odprawianych razem ze wspólnotą klasztorną w zabytkowych stallach, a następnie idziemy wspólnie świętować niedzielę przy herbacie i czymś słodkim :)

W środy o godz. 17:00 mamy spotkanie biblijne, które rozpoczyna się adoracją Najświętszego Sakramentu.

W piątki o godz. 17:00 odbywają się próby scholi, w czasie których uczymy się podstaw emisji głosu oraz przygotowujemy pieśni na niedzielną Mszę Świętą.

Raz w miesiącu idziemy się spotkać na modlitwie razem z młodzieżą z całej archidiecezji w ramach Wieczoru Modlitwy Młodych.

Od czasu do czasu urządzamy też noce filmowe i gramy w planszówki :)

Duszpasterzem Katamaranu jest o. Wojciech Sznyk OP.

Serdecznie zapraszamy!

 

Jeżeli chciałbyś wesprzeć działalność naszego duszpasterstwa i złożyć na ten cel jakąś ofiarę, to podajemy nr konta:
PL 24 1140 1065 0000 3926 9300 1002
tyt. przelewu: „Katamaran”
SWIFT: BREXPLPWGDA
Klasztor oo. Dominikanów
ul. Świętojańska 72
80-840 Gdańsk
Otaczamy naszych dobroczyńców wdzięczną pamięcią w modlitwie!
Jałmużna uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu.
Ci, którzy dają jałmużnę, nasyceni będą życiem.
(Tb 12, 9)