1. Dziś prowadzimy zbiórkę na potrzebę rozbudowy ośrodka duszpasterskiego naszego kościoła w Witebsku na Białorusi. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

2. Na stronie internetowej naszego klasztoru oraz na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła można znaleźć informacje o sposobie dokonywania wpłat z 1% odpisu podatkowego na rzecz związanej z naszym klasztorem Fundacji Centrum św. Jacka. Prosimy o wsparcie. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

3. DA Górka serdecznie zaprasza wszystkich studentów na Wielkopostne Rekolekcje Akademickie, które rozpoczną się dziś Mszą Świętą o godz. 19:00. Rekolekcje zatytułowane Błogosławieni miłosierni wygłosi o. Gabriel Wilczyński OP z Warszawy. Rekolekcje potrwają do środy i codziennie zaczynać się będą Mszą św. o 19:00, po której nastąpi konferencja.

4. Duszpasterstwo dorosłych 3D zaprasza w niedzielę, 13 marca, o godz. 19:00 do Zielonej Sali na spotkanie dyskusyjne pt. Czy cierpienie jest do zbawienia koniecznie potrzebne?

5. Jak co roku DA Górka serdecznie zaprasza na Gdańską Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Nabożeństwo odbędzie się za dwa tygodnie w piątek, 18 marca. Spotykamy się pod Zielona Bramą o godz. 19:00.

6. Już dziś zapraszamy na wielkopostne rekolekcje ostatniej szansy. Odbędą się one w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy (21-23 marca) o godz. 12:00 i 19:00. Najpierw Msza św., potem konferencja. Tytuł rekolekcji: Miłosierdzie to imię Boga. Głosi ks. Adam Boniecki – marianin z Krakowa.

7. Z tyłu kościoła można nabyć kolejny numer miesięcznika W Drodze. W tym miesiącu można poczytać o nawróceniu, które jest pracą na całe życie. Ponadto o Duchu Świętym, bierzmowaniu, o kontrowersji związanej z odpustami, a jako dodatek płyta z rekolekcjami dla zabieganych. Można nabyć także zestaw dwóch płyt CD Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego z pieśniami na Triduum Paschalne (promocyjna cena – 30 zł). Wreszcie ostatnia pozycja to książka o. Cypriana Klahsa OP, byłego duszpasterza Górki, pt. Pamiętniki Jonasza i inne apokryfy. Książka składa się z dwunastu opowiadań mających na celu pomoc w spotkaniu ze Słowem Bożym.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę śladami św. Dominika organizowaną z okazji 800 lecia naszego Zakonu. Pielgrzymka przez Niemcy, Francję, Hiszpanię i Czechy z odwiedzeniem Lourdes i Montserrat oraz jednodniowym odpoczynku na Costa Brava w Katalonii odbędzie się w dniach 10-20 września 2016 roku. Zostało tylko 3 miejsca! Zapisy pod adresem [email protected]. Więcej informacji na naszej stronie internetowej oraz na kartkach wyłożonych z tyłu kościoła.