1. Od poniedziałku do środy w naszym kościele odbywać się będą rekolekcje szkolne dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 50. W związku z tym w poniedziałek, wtorek i środę nie będzie nabożeństw przed Mszą św. o godz. 12:00.

2. DA Górka zaprasza na Gdańską Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Jak co roku, rozważając kolejne stacje drogi krzyżowej, pójdziemy za krzyżem przez Główne i Stare Miasto do Gdańskich Krzyży. W tym roku towarzyszyć nam będą komentarze o. Michała Zioło, trapisty, legendarnego duszpasterza Górki. Spotykamy się w najbliższy piątek, 18 marca, o godz. 19:00 pod Zieloną Bramą. Wszystkich serdecznie zapraszamy! Tego dnia nie będzie w naszym kościele nabożeństwa drogi krzyżowej po ostatniej Mszy św.

3. W sobotę, 19 marca, o godz. 19:30 zapraszamy do naszego kościoła na koncert wielkopostny Psalm snu naszego w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego. W programie m.in. światowe prawykonanie Et… oraz inne utwory Edwarda Pałłasza. Bilety w cenie 20zł/10zł do nabycia w biurze Chóru oraz na 30 minut przed koncertem.

4. Zapraszamy na wielkopostne rekolekcje ostatniej szansy. Odbędą się one w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy (21-23 marca) o godz. 12:00 i 19:00. Najpierw Msza św., potem konferencja. Tytuł rekolekcji: Miłosierdzie to imię Boga. Głosi ks. Adam Boniecki – marianin z Krakowa.

5. W przyszłą niedzielę studenci z naszego duszpasterstwa akademickiego kwestować będą po każdej Mszy św. na rzecz Śniadania Wielkanocnego dla Ubogich i Potrzebujących. Co roku prosimy Was o wsparcie dla tej inicjatywy, by ludzie, których dotkliwie dotknął los mogli w sposób godny przeżyć nadchodzące Święta Zmartwychwstania.

6. Na stronie internetowej naszego klasztoru oraz na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła można znaleźć informacje o sposobie dokonywania wpłat z 1% odpisu podatkowego na rzecz związanej z naszym klasztorem Fundacji Centrum św. Jacka. Prosimy o wsparcie. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

7. Zapraszamy na pielgrzymkę śladami św. Dominika organizowaną z okazji 800 lecia naszego Zakonu. Pielgrzymka przez Niemcy, Francję, Hiszpanię i Czechy z odwiedzeniem Lourdes i Montserrat oraz jednodniowym odpoczynku na Costa Brava w Katalonii odbędzie się w dniach 10-20 września 2016 roku. Zostało tylko 3 miejsca! Zapisy pod adresem [email protected]. Więcej informacji na naszej stronie internetowej oraz na kartkach wyłożonych z tyłu kościoła.