1. Wszystkich uczniów klas 3 gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy do włączenia się w duszpasterstwo młodzieży Katamaran. Po Mszy świętej o godz. 17:30 zbieramy się w zakrystii i przechodzimy razem do salki duszpasterstwa na spotkanie organizacyjno-integracyjne.

2. Zainteresowanych przyjęciem sakramentu bierzmowania w naszym duszpasterstwie młodzieżowym prosimy o kontakt z duszpasterzem, o. Wociechem Sznykiem. Kurs będzie się odbywał w poniedziałki o godz. 17:00 w salce Katamaranu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 26 września.

3. Wszystkich śpiewających, którzy chcą lepiej przygotować się do posługi na Mszach świętych zapraszamy na otwarte spotkania ze śpiewu liturgicznego. Chcielibyśmy w ich trakcie zapoznać się z całą zawartością nowego wydania pierwszego tomu śpiewnika Niepojęta Trójco, który zawiera m.in. śpiewy gregoriańskie, pieśni ludowe, ostinata oraz bardziej zaawansowaną polifonię. Szczególnie zapraszamy posługujących w scholach. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 15 września, o godz. 17:00 w Czarnej Sali.

4. Dorosłych, którzy chcieliby w naszym kościele przyjąć chrzest, bierzmowanie i pierwszą Komunię Świętą serdecznie zapraszamy na przygotowania, które w tym roku poprowadzi o. Jacek Szymczak. Przygotowania zaczynają się od października. Tych, którzy chcieliby przyjąć jedynie sakrament bierzmowania prosimy o kontakt z o. Cezarym. Maile można wysyłać poprzez naszą stronę internetową.

5. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych z naszej parafii zapraszamy do zgłaszania ich w kancelarii parafialnej w godzinach jej funkcjonowania. Przygotowania będą prowadziły Siostry Dominikanki oraz o. Cezary. Prosimy o modlitwę za wszystkie dzieci, które w tym roku przyjmą pierwszą komunię świętą, by zostały dobrze przygotowane do przyjęcia tego najważniejszego sakramentu.

6. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę maryjną do Pelplina, Rywałdu, Chełmna, Torunia, Lichenia, informujemy, że wyjazd odbędzie się 17 września o godz. 7:00. Zbiórka przy wejściu do naszego kościoła.

7. Odbędzie się sprzedaż najnowszego numeru miesięcznika W Drodze.