1.W najbliższym czasie naszą wspólnotę gdańskich dominikanów opuszczą ojcowie Wojciech Czwichocki i Michał Sępioł. Ojciec Wojciech przenosi się do warszawskiego klasztoru przy ulicy Freta, a o. Michał będzie posługiwał w sanktuarium Matki Bożej w klasztorze w Gidlach. Bardzo dziękujemy im za posługę w naszej wspólnocie i bazylice, a także prosimy Was o modlitwę za nich, by Pan Bóg prowadził ich dalej drogami swojego powołania. Do naszej wspólnoty dołączy w najbliższym czasie o. Marcin Lisak, który posługiwał dotychczas w klasztorze w Kijowie.

2. W najbliższy poniedziałek, 5 III odprawimy Mszę św. roczną za zmarłych powierzonych Bożemu Miłosierdziu na kartkach wypominkowych. Różaniec w intencji naszych zmarłych o 17:30, o 18 Msza św. roczna. Zapraszamy!

3.W naszym kościele ciągle trwają prace nad instalacją ogrzewania podłogowego. Przepraszamy za wszystkie niedogodności z tym związane.

4. Zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej w piątki po Mszy św. o 8, o godzinie 11:30, o godz. 17:30 i po Mszy św. o 19-tej dla studentów.

5.Zapraszamy na próby scholi do Triduum Paschalnego. Odbywają się one w środy o godzinie 19.00 w czarnej sali w domku duszpasterskim.

6. Jeszcze raz przekazujemy prośbę straży miejskiej o nieparkowanie w miejscach niedozwolonych. Pozwoli to na zaprzestanie bardzo niewdzięcznego obowiązku wypisywania mandatów wiernym, którzy przyjeżdżają na Msze św. do św. Mikołaja.

7.Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową na Żuławy i do sanktuarium Krzyża Świętego w Chwalęcinie. Pielgrzymka odbędzie się 10 marca. Zapisy w zakrystii. Szczegółowy plan znajduje się w na naszej stronie internetowej i na tablicy z tyłu kościoła.