1. Naszą wspólnotę gdańskich dominikanów opuści o. Wojciech Sznyk. Będzie posługiwał w klasztorze krakowskim w Dominikańskim Ośrodku Liturgicznym. Prosimy Was o modlitwę w jego intencji, by dobrze odnalazł się w nowym miejscu. Ojca Wojciecha pożegnamy za tydzień w niedzielę, 1 lipca na Mszy św. o 17:30. Do naszej wspólnoty dołączą dwaj ojcowie: o. Andrzej Bujnowski z Poznania oraz o. Piotr Frey neoprezbiter z Krakowa. Prosimy Was o modlitwę za nich, by dobrze wpisali się w misję naszego klasztoru w Gdańsku.

2. W najbliższy piątek, 29.06 obchodzimy w Kościele Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu w kościołach na całym świecie zbierane jest tzw. świętopietrze, ofiara na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Także u nas w kościele przez cały dzień będzie można złożyć taką ofiarę do puszki. Będzie to wyraz naszej łączności z Ojcem Świętym.

3. Także w piątek ojcowie Paweł Koniarek i Piotr Frey oraz nasz organista będą obchodzić swoje imieniny. Zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godzinie 12. O 11:30 pomodlimy się za nich na różańcu. Będzie to także Pierwsza Msza święta o. Piotra Freya w naszym kościele, tzw. prymicja, na której o. Piotr pobłogosławi nas specjalnym błogosławieństwem prymicyjnym. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji solenizantów.

4. Także w najbliższy piątek o godz. 19 odprawimy Mszę św. w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszego kościoła i klasztoru. Jak zawsze składamy serdeczne Bóg zapłać za Wasze duchowe i materialne wsparcie.