1.Wczoraj w Gdańsku rozpoczął się Jarmark św. Dominika. Od początku związany był z odpustem nadanym przez papieża Aleksandra IV w 1260 roku naszemu kościołowi. Dzisiaj na Mszy św. o 13 modlić się będziemy/modliliśmy się za wszystkich kupców, jarmarkowiczów, ludzi nawiedzających nasze miasto i samych Gdańszczan, by ten czas był dla wszystkich czasem Bożego błogosławieństwa wypraszanego przez św. Ojca Dominika. Zapraszamy na Mszę św. odpustową w Uroczystość św. Ojca Dominika, 8 sierpnia na godzinę 12. O 11:30 różaniec w intencji wszystkich pielgrzymów.
Podczas Jarmarku zapraszamy na zwiedzanie bazyliki prowadzone przez naszych braci studentów. Zwiedzanie od poniedziałku do piątku o 10 i 16, w soboty jedynie o 10. W poniedziałki zapraszamy na oprowadzanie w języku angielskim na godzinę 14-tą.

2. W ramach Jarmarku od kilkudziesięciu już lat wraz z Filharmonią Bałtycką zapraszamy na koncerty organowe. Koncerty odbywają się w niedziele o 14:30 i poniedziałki o 20. Szczegółowy plan koncertów na plakatach przy wejściu do kościoła. Wstęp oczywiście wolny. Zapraszamy do wsłuchania się w dźwięk jednych z najlepszych organów barokowych w kraju.

3. Spotkanie żywego różańca i bractwa różańcowego w najbliższą sobotę, 4 sierpnia. Różaniec przed ikoną Matki Bożej Zwycięskiej o 11:30, o 12 Msza św. wotywna o Matce Bożej Różańcowej. Po Mszy św. krótkie spotkanie.

4. W zeszłym tygodniu s. Jola w ramach kwesty na rzecz prowadzonej w Rosji misji zebrała 21’786 zł. Siostra Jola przesyła serdeczne podziękowania i zapewnia o modlitwie.

5. W gablocie z tyłu kościoła można przeczytać apel Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na miesiąc sierpień. Apel można przeczytać na stronie Konferencji Episkopatu Polski (link)