1. Podczas tegorocznego adwentu wygłosimy 3 serie rekolekcji:

Pierwsze seria rekolekcji adresowana do osób rozwiedzionych i osób żyjących w tzw. związkach niesakramentalnych rozpocznie się jutro i potrwa do środy. Zapraszamy na mszę św. o godzinie 19.00 do Kaplicy Królewskiej (ul. Świętego Ducha). Rekolekcje wygłosi o. Krzysztof Pałys, dominikanin z Warszawy. W związku z rekolekcjami od poniedziałku do środy msza święta wieczorna o godzinie 19.00 i dyżur spowiedzi od godz. 18.30 będą sprawowane w Kaplicy Królewskiej.

“Rekolekcje na raty” odbędą się w kolejne niedzielę adwentu 9, 16 i 23 grudnia na mszach o godzinie 11.30 i 16.00 w Kaplicy Królewskiej, rekolekcje wygłosi o. Michał Osek, subprzeor klasztoru.

Trzecia seria rekolekcji odbędzie się od poniedziałku 17 grudnia do środy 19 grudnia na mszach o godzinie 12.00 w tymczasowej kaplicy, tzw. Czarnej Sali. Rekolekcje wygłosi o. Norbert Lis, wikariusz naszej parafii.

2. Zapraszamy na spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary, naszym gościem będzie pani doktor Martyna Koszałko. Temat spotkania to: „Zrozumieć Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Średniowieczna debata bł. Jana Dunsa Szkota z dominikanami”. Wykład odbędzie się 8 grudnia (w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP) o godzinie 19.00 w Czarnej Sali, na parterze domu duszpasterskiego.

3. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać dwie ważne uroczystości, pierwsza 6 grudnia, czyli odpust z okazji patrona naszego klasztoru i parafii Świętego Mikołaja. Msze święte będą celebrowane o godz. 8, 12, 18 i 19 w Czarnej Sali, i, w tym dniu msze święte celebrować będą księża z naszego dekanatu.

4. Natomiast w sobotę 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, mszę święta konwentualną o godzinie 12.00 przeniesiemy do kościoła Świętej Katarzyny.
Dziękujemy braciom karmelitom, za udostępnienie kościoła Świętej Katarzyny, aby tam modlić się w Godzinę Świętą.

5. Przez wszystkie niedziele adwentu w zakrystii Kaplicy Królewskiej oraz w dni powszednie w zakrystii kościoła św. Mikołaja będą dostępne opłatki wigilijne, ofiara za opłatki będzie przeznaczona na utrzymanie gdańskich dominikanów. Świece wigilijne “Caritas” będą dostępne w zakrystii Kaplicy Królewskiej tylko w następną niedzielę, a w zakrystii naszego kościoła we wszystkie dni powszednie..

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się koncert charytatywny na rzecz ratunkowego remontu naszej bazyliki. Koncert “Kompleta” z udziałem Mai Siemińskiej, Stefana Wesołowskiego i Roberta Pożarskiego odbędzie się w kościele św. Jana o godzinie 20.00. Bilety-cegiełki będą dostępne od jutra w zakrystii kościoła św. Mikołaja.

7.Więcej szczegółowych informacji dotyczących zbiórek na remont kościoła można znaleźć na stronie klasztoru i profilu facebookowym “Dominikanie – Gdańsk”.