1.
Informujemy, że w związku ze zbliżającym się zakończeniem kadencji przeorskiej o. Macieja Okońskiego nasz klasztor w najbliższym czasie przystąpi do wyboru nowego przeora. Podziękowanie ojcu Maciejowi za posługę przeorską oraz wspólna Eucharystia odbędzie się w sobotę 5 stycznia, o godzinie 12.00 w Kaplicy Królewskiej. Tego dnia nie będzie mszy o godzinie 12.00 w Czarnej Sali. Różaniec i spowiedź także odbędzie się tylko w Kaplicy Królewskiej.

2. Pierwszego stycznia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki msze święta odbędą się według porządku niedzielnego, przypominamy, że jest to uroczystość nakazana.
Jesteśmy bardzo wdzięczni wspólnocie karmelitańskiej za życzliwe przyjęcie.

Szopka, która zostanie jutro odsłonięta w kościele Świętej Katarzyny została wykonana przez naszego brata Krzysztofa, również figury pochodzą z naszego kościoła.

3.Wizytę duszpasterską w naszej parafii rozpoczniemy w poniedziałek 7 stycznia, a zakończymy w sobotę 12 stycznia. Plan kolędy na poszczególne dni:

poniedziałek ulice U furty, Straganiarska
wtorek: Warzywnicza, Targ Rybny, Minogi
środa: Grobla II, Groba III, Grobla IV
czwartek: Szeroka, Rybackie Pobrzeże, Szpitalna
piątek: Lawendowa, Tobiasza, Tandeta, Różana
sobota: Pańska i Świętojańska

4. Przypominamy, że od środy, 2 stycznia, w dni powszednie nie będziemy sprawować mszy świętej o godzinie 18.00 w Czarnej Sali. Msza wieczorna będzie odprawiana tylko o godzinie 19.00, przed mszą świętą zapraszamy na nieszpory.

5. Polski Chór Kameralny organizuje, w związku z zamknięciem naszego kościoła specjalny Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 5 stycznia w parafii Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance o godzinie 19:15. Chór pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego wykona między innymi przejmujący utwór Nasze Boże Narodzenie argentyńskiego kompozytora Ariela Ramireza. Bilety do nabycia w biurze Chóru i na godzinę przed koncertem w kościele. Po koncercie odbędzie się zbiórka na rzecz ratunkowego remontu naszej Bazyliki.