1. Dziś po raz ostatni odprawiamy msze święte o godzinie 13.00 i 17.30. Od lipca, zgodnie z decyzją, którą podjęła kapituła naszego klasztoru, msze święte niedzielne będziemy odprawiać w niedziele o godzinie 8.00, 9.30, 11.30 oraz 16.00, 19.30, 21.00. Zmiana ilości mszy świętych odprawianych w niedziele związana jest ze zmniejszeniem ilości braci pracujących w naszym klasztorze. Przepraszamy za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość wobec nowej sytuacji, w której się znaleźliśmy.

2. Zapraszamy na jutrzejszą mszę św. roczną w intencji zmarłych, którą odprawimy o godzinie 19.00, przed mszą odmówimy wspólnie różaniec za zmarłych..

3. W ostatnim czasie ojciec prowincjał zdecydował o przeniesieniu o. Norberta Lisa do klasztoru w Poznaniu. Bardzo dziękujemy ojcu Norbertowi za duszpasterskie zaangażowanie w naszej parafii. Natomiast o. Andrzej Bujnowski otrzymał tzw. deputację, czyli czasowy pobyt w klasztorze w Warszawie, w tym czasie o. Andrzej przejdzie rehabilitację po operacji.Jutro do naszej wspólnoty dołączy o. Hieronim Kaczmarek, który ostatnie lata spędził w Pradze prowadząc duszpasterstwo dla Polaków. Serdecznie witamy o. Hieronima w Gdańsku!.

4. Zapraszamy na otwarte dla każdego spotkanie, podczas którego chcemy zapytać Państwa o oczekiwania, pragnienia związane z prowadzonym przez nas duszpasterstwem.Zapraszamy do udziału naszych parafian, sympatyków, członków duszpasterstw, które działają przy klasztorze, ale także osoby nie związane z żadnymi grupami. Chcemy wsłuchać się w Państwa głosy i oczekiwania. Spotkanie odbędzie się w sobotę 13 lipca o godzinie 15.00 w Czarnej Sali. Osoby, które nie mogą być obecne na spotkaniu zachęcamy do przesłania wiadomości na adres [email protected]