1. Wczoraj rozpoczął się Jarmark Świętego Dominika, który powstał w 1260 roku z inicjatywy gdańskich dominikanów dzięki przywilejom papieża Aleksandra IV.

Zapraszamy na centralny punkt Jarmarku czyli mszę św. odpustową ku czci Świętego Dominika, którą odprawiamy 8 sierpnia o godzinie 12.00 w kościele św. Katarzyny. Kaznodzieją będzie o. Maciej Soszyński, dominikanin z Krakowa.

Zapraszamy także na mszę św. w uroczystość Świętego Jacka, założyciela naszego klasztoru, która odbędzie się 17 sierpnia o godzinie 12.00, także w kościele Świętej Katarzyny.

Wieczorem tego dnia zapraszamy na niecodzienne wydarzenie, o godzinie 18.00 z wieży naszego kościoła wygłosimy kazanie. Będzie to nawiązanie do zwyczaju pochodzącego z samych początków naszego Zakonu, kiedy to kazania były elementem obowiązkowym każdego ważnego wydarzenia w średniowiecznym mieście.

Podczas Jarmarku w kawiarni „W starym kadrze” przy ul. Lawendowej, która sąsiaduje z naszym kościołem odbędzie się „Festiwal Filmów Dominikańskich”, będziemy prezentować krótkometrażowe filmy z festiwalu „Slavangard”, który organizuje krakowski klasztor dominikanów.

2. W najbliższy wtorek z uwagi na dzień wspólnoty nie będzie dyżuru w kancelarii parafialnej oraz dyżuru spowiedzi.