1. Jedną z podstawowych misji naszego klasztoru jest przygotowanie do przyjęcia sakramentów. Informujemy, że rozpoczęliśmy zapisy do następujących grup osób, które pragną przyjść sakramenty Kościoła:

– przygotowanie dzieci do I Komunii świętej: zapisy prowadzimy w kancelarii parafialnej, zapisów mogą dokonać wyłącznie rodzice przedstawiając akt chrztu i zgodę proboszcza miejsca zamieszkania na udzielenie Komunii poza własną parafią,

– zapisy młodzieży pragnącej przygotować się do sakramentu bierzmowania także odbywa się w kancelarii parafialnej. Zapisu może dokonać tylko sam kandydat przedstawiając świadectwo chrztu i zgodę na przygotowanie poza parafią,

– w październiku rozpocznie się przygotowanie dorosłych do sakramentu bierzmowania, zapisy u o. Piotra Freya.

– przygotowanie do sakramentu małżeństwa prowadzimy w dwóch formach, zapraszamy na Kurs Przedmałżeński, który prowadzimy w naszym klasztorze oraz Wieczory dla Zakochanych, które odbywają się w Szkole w Kowalach.

Zapisy odbywają się przez stronę internetową klasztoru,

– zapraszamy także osoby dorosłe pragnące przyjąć sakrament chrztu św. Prosimy o przekazanie tej informacji osobom, które mogą być zainteresowanie. Katechumenat poprowadzi o. Paweł Koniarek.

2. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godzinie 19.30 rozpoczną się rekolekcje dla młodzieży pt. „Ławki, oceny i dzwonki”. Kontynuacja rekolekcji w poniedziałek i wtorek na mszy św. o godzinie 19:00 w Czarnej Sali, po niej konferencja. Głosi o. Piotr Frey OP.

3. Jutro zamykamy listę uczestników pielgrzymki na Litwę, która odbędzie się od 24 do 28 września. Odwiedzimy sanktuaria północnej Polski i Litwy, będziemy pielgrzymować śladem św. s. Faustyny w Wilnie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsce, zapisy u o. przeora.

4. Zapraszamy do zapoznania się z nową inicjatywą związaną z muzyką liturgiczną. Nowopowstała Gdańska Szkoła Kantorów przyjmuje zapisy na stronie internetowej: muzykaliturgiczna.pl.

5. Wszystkich zainteresowanych teologią ikony oraz warsztatem ikonograficznym zapraszamy do działającej przy naszym klasztorze Pracowni Ikon. W tym roku planujemy powstanie dwóch grup, pierwsze rozpoczynającej naukę tradycyjnych technik od podstaw oraz drugą, która będzie kontynuacją pisania ikon. Nabór do grup prowadzony jest raz w roku. Zapisany na stronie internetowej klasztoru.

6. Informujemy, że gotycki obraz z naszego kościoła „Madonna z Dzieciątkiem” zgodnie z pozwoleniem konserwatorskim został wypożyczony na wystawę czasową do Muzeum w Magdeburgu. Wystawa pt. „Fascynacja Miastem. Urbanizacja Europy w średniowieczu a prawo magdeburskie” rozpocznie się jutro, a zakończy w lutym 2020 rok.

7. Informujemy, że gotycki obraz z naszego kościoła „Madonna z Dzieciątkiem” zgodnie z pozwoleniem konserwatorskim został wypożyczony na wystawę czasową do Muzeum w Magdeburgu. Wystawa pt. „Fascynacja Miastem. Urbanizacja Europy w średniowieczu a prawo magdeburskie” rozpocznie się jutro, a zakończy w lutym 2020 rok.

8. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy kwestę na rzecz prac ratunkowych w kościele.