1.     Dziś w naszej parafii rozpoczynają się Adwentowe Rekolekcje Biblijne, które wygłosi o. Grzegorz Kuraś, dominikanin z naszego klasztoru w Poznaniu. Rekolekcje będą trwały do środy. Ojciec Grzegorz wygłosi kazania na mszach św. o godzinie 12.00 od poniedziałku do środy w tymczasowej kaplicy w Czarnej Sali oraz kazanie na mszy św. wieczornej o godzinie 19.00 i konferencję po mszy. Zapraszamy do udziału

Dyżur spowiedzi od godziny 18.00 oraz msza św. wieczorna z rekolekcjami odbędą się w Kaplicy Królewskiej.

2.     W czwartek, piątek i sobotę na mszy św. o godzinie 12.00 w Czarne Sali o. Przemysław Herman wygłosi rekolekcje dla seniorów. Zapraszamy do udziału.

3.     Pasterkę, podobnie jak w roku ubiegłym – dzięki gościnie wspólnoty karmelitańskiej – będziemy celebrować w kościele pw. Świętej Katarzyny.

4.     Zapraszamy na ostatnie próby scholi pasterkowej. Kolejna próba w najbliższy wtorek, 17 grudnia o 19:30 w Czarnej Sali. Próba generalna w 24 grudnia o godz. 10:00, również w Czarnej Sali.

5.     Wizyta duszpasterska w naszej parafii odbędzie się od poniedziałku 13 stycznia do soboty 18 stycznia 2020 roku. Uprzejmie prosimy nowych Parafian, która chcą przyjąć kolędę o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej lub kontakt z ojcem przeorem.

6.     Serdecznie zapraszamy na dominikańską pielgrzymkę do Czech i Moraw, która odbędzie się w dniach od 19 do 24 maja 2020.
Program pielgrzymki został opracowany przez ojca Hieronima Kaczmarka, który przez kilkanaście lat pracował w dominikańskich klasztorach w Czechach. Zgłoszenia oraz szczegółowy program można pobrać w zakrystii.

7.     Przy wyjściu z kościoła można nabyć kartki świątecznie z przedstawieniem płaskorzeźby Bożego Narodzenia z 1680 roku, która znajduje się w naszym kościele. Koszt kartki to 1 zł.

8.     Działające przy naszym klasztorze Górka – Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie ma wspaniałą bożonarodzeniową tradycję. Już od 25 lat organizują oni Wigilia dla bezdomnych i ubogich 2019. Do wspólnego stołu zapraszają ponad 600 potrzebujących.Częstują swoich gości ciepłym posiłkiem, dzielą się opłatkiem, śpiewają kolędy i rozdają paczki. Warto wesprzeć to wyjątkowe dzieło, zachęcamy do pomocy finansowej ( https://zrzutka.pl/hkuv8u) oraz do włączenia się w charakterze wolontariuszy.