1.     Jutro, w poniedziałek, o godzinie 18.30 odprawiamy różaniec za zmarłych, a o godzinie 19:00 mszę św. roczną za zmarłych powierzonych na kartkach wypominkowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.     W przyszłą niedzielę będziemy kwestować na rzecz prac w nawie południowej.

3.     Już dziś zapraszamy na misje święte, które rozpoczną się 4 października i potrwają do soboty 10 października. Misje poprowadzi o. Cyprian Klahs, dominikanin z Krakowa. Będzie to ostatnie wydarzenie związane z ponownym otwarciem naszej Bazyliki.

4.     Do prezbiterium naszego kościoła po około 70 latach powrócił po konserwacji pulpit mszalny z 1764, został on wykonany w Gdańsku przez Ernesta Kocha jako pamiątka elekcji Stanisława Augusta Poniatowskiego na Króla Polski. Do czasów II wojny światowej był symbolem Rzeczypospolitej, ozdabianym kwiatami przez Polaków. Po wojnie ze względu na przedstawienie stanisławowskiego orła w kornie został schowany za ołtarz główny, a przez ostatnie lata był przechowywany w kilku elementach w krypcie i w zakrystii.

W roku 2018 złożyliśmy wniosek o dotację do  Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej. Bardzo dziękujemy zarządowi spółki za sfinansowanie prac konserwatorskich, które pozwoliły na przywrócenie zabytku do dawnej świetności.

5.     Pozostałe ogłoszenia wraz ze szczegółowym planem misji, kalendarium naszej parafii oraz zaproszeniem do grup duszpasterskich działających przy naszym klasztorze znajdują się w informatorze, który można pobrać z tyłu kościoła lub znaleźć na naszej stronie internetowej.