1.W dni przedświąteczne będziemy spowiadać od poniedziałku do czwartku podczas rorat od godziny 6:30 do ostatniego penitenta oraz od 11:30 do ostatniego penitenta (w dzień Wigilii do godziny 13:00).

W poniedziałek, wtorek i środę wydłużony będzie wieczorny dyżur spowiedzi – rozpoczynał się będzie od godziny 16:30, zakończenie o godzinie 19:30.

W te dni także adoracja w kaplicy św. Jacka będzie zacznie się o godzinie 16:30.

2. Z uwagi na limit osób przebywających w kościele i bezpieczeństwo starszych Parafian wieczorem 24 grudnia odprawimy trzy Pasterki: o godzinie 20:00, 22:00 oraz 24:00.

Na Pasterkę o godzinie 20:00 zapraszamy szczególnie starszych Parafian.

3. Natomiast 31 grudnia, ze względu na wprowadzony zakaz przemieszczania się, mszę świętą wieczorną odprawimy o godzinie 17:00.

4. Zakończyła się rekonstrukcja brakujących insygniów królewskich przy pulpicie z 1764 roku. Orzeł na powrót obok herbu Gdańska trzyma miecz i berło. Wykonawcy na podstawie zachowanych materiałów archiwalnych odtworzyli te brakujące elementy pod kierunkiem konserwatorów dzieł sztuki Kamili Ślefarskiej i Catii Wesołowskiej. Zrekonstruowane elementy wykonane są z brązu i umieszczone w pierwotnym miejscu. Prace przy konserwacji i rekonstrukcji dotowane były w tym roku w dwóch etapach przed Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną. Bardzo dziękujemy za pomoc w przywróceniu tego przedwojennego symbolu Rzeczypospolitej do przestrzeni naszego kościoła. Zabytek znajduje się za ołtarzem, w prezbiterium.

5. W zakrystii można nabyć świece wigilijne oraz poświęcone opłatki.

6. Z tyłu kościoła można dziś nabyć książkę dla dzieci pt. „Niebajka o Mikołaju” autorstwa Katarzyny Wasilkowskiej, ilustrowana przez Maję Siemińską i Szczepana Trokę Wysockiego, która opowiada o tajemnicach naszego kościoła i historii gdańskich dominikanów. Cena książki to 39 zł.

7. Po zakończeniu liturgii usłyszymy fantazję chorałową „Nun komm der Hiden Heiland” skomponowaną w XVII wieku przez Nicolausa Bruhnsa. Przy organach Paweł Jabłoniec.