1. Zapraszamy na Triduum przed świętem Świętego Tomasza z Akwinu, które obchodzimy w Zakonie 28 stycznia. Mszom świętym o godzinie 19:00 we wtorek, środę i czwartek będzie przewodniczył o. Piotr Frey. Przed mszą św. o godzinie 18:30 zapraszamy także na nieszpory, które odprawiamy codziennie w prezbiterium.

2. W ostatnich dniach udało się skompletować tintinnabulum z naszego kościoła. Jest to drzewiec z dzwoneczkiem, pamiątka z 1928 roku – wtedy to papież Pius XI nadał naszemu kościołowi tytuł Bazyliki Mniejszej. Wówczas kościół św. Mikołaja – poza Kaplicą Królewską – był jedynym kościołem katolickim w śródmieściu Gdańska. Przed wojną gdańscy katolicy byli bardzo dumni z tego tytułu. Jednym z elementów przywileju było posiadanie w tintinnabulum. Szczęśliwie w naszym kościele przerwał on do dziś. Pierwotnie miał służyć podczas procesji papieskich w przypadku pielgrzymki papieża do Gdańska. Zapraszamy do zobaczenia zabytku w stallach w prezbiterium.

3. Po zakończeniu liturgii usłyszymy improwizację organową na temat utworu Christus Vincit. Przy organach Paweł Jabłoniec.