1. W zeszłotygodniowej kweście otrzymaliśmy 6.370 zł. Bardzo dziękujemy za zaufanie i każdą pomoc w trosce o naszą świątynię.

2. Zapraszamy na wspólne kolędowanie, które odbędzie się dziś po mszy św. o godzinie 11:30 w kościele.

3. Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów z Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego, Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego oraz Grzegorza Kołodzieja. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę o godzinie, 23 stycznia, o godzinie 17:00 w naszym kościele.

4. Dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z ubiegłym roku udało się nam zrealizować projekt digitalizacji naszego kościoła oraz znacznej części zabytkowego wyposażenia świątyni. Zapraszamy na naszą stronę internetową, aby zapoznać się z efektami tego zadania.

5. Informujemy, że, pod koniec grudnia zakończyły się prace konserwatorskie przy jednym z zabytkowych obrazów z naszego kościoła przedstawiającym Świętego Tomasza z Akwinu. Prace konserwatorskie przyczyniły się do naprawy i zabezpieczenia struktury obrazu wraz z ramą i jednocześnie przywrócenia jego walorów jako dzieła sztuki sakralnej. Obraz został starannie oczyszczony z warstw powierzchniowych, usunięte zostały wadliwe reparacje i kity, a także warstwy werniksu i retuszy. Naprawione zostały deformacje płótna. Uzupełniono ubytki i warstwy malarskie. Obraz został namalowany w 1836 r. przez Marcina Jabłońskiego i podobnie jak konserwowany w zeszłym roku obraz Św. Wincenty Ferreriusz został sprowadzony do Gdańska ze Lwowa po zakończeniu wojny. Demontaż ramy do konserwacji uczytelnił podpis malarza: „Jabłoński mal 1836”. Obraz eksponowany będzie na zachodniej ścianie zakrystii – tuż obok obrazu przedstawiającego Świętego Wincentego Ferreriusza.
Prace zrealizowano dzięki wsparciu darczyńcy – Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej. Dziękujemy Wykonawcom prac za włożony wysiłek i zaangażowanie w staranną realizację tego zadania. Dziękujemy także wszystkim, dzięki którym możemy prowadzić prace konserwatorskie w Mikołaju.