1. Zapraszamy na mszę św. roczną w intencji Zmarłych w czasie epidemii. Powierzać będziemy tych naszych Parafian i Bliskich, którzy odeszli po zarażeniu koronawirusem. Msza św. odbędzie się jutro, w poniedziałek, 7 lutego, o godzinie 19:00, przed mszą św., o godzinie 18:30 odbędzie się nabożeństwo różańcowe za Zmarłych.

2. Informujemy, że archidiecezja gdańska otworzyła Ośrodek Pomocy Ofiarom Nadużyć w Kościele, w którym poszkodowani będą mogli znaleźć pomoc w zakresie wsparcia psychologicznego, terapeutycznego oraz konsultacji prawnych. Ośrodek znajduje się w Gdańsku przy ulicy Dolnej 4. Więcej szczegółów znajduje się na nasze stronie internetowej i stronie diecezji.

4. Bardzo dziękujemy za materialne wsparcie, które kierowane jest wobec naszej wspólnoty, za ofiary na tacę i wpłaty na konto klasztoru. Środki te pozwalają nam na bieżące funkcjonowanie i opłacanie rachunków.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się kwesta na rzecz prac konserwatorskich w naszym kościele, w tym roku planujemy prace konserwatorskie przy stallach w prezbiterium, elewacji północnej oraz kaplicy w kaplicy św. Józefa, w której pod warstwami farb znajdują się gotyckie polichromie.