1. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb o. Eugeniusza, naszego współbrata, który na co dzień mieszkał na Wyspie Sobieszewskiej i był kapelanem ośrodka dla niewidomych. Spoczął na Cmentarzu Garnizonowym.

Przed swoją śmiercią napisał

wspomnienia ze swojego życia – są one dostępne z tyłu kościoła.

2. W zeszłotygodniowej kweście otrzymaliśmy 11.690 zł, suma przelewów na konto klasztoru to 4.340 zł, a przez ofiaromat 2.250. Bardzo dziękujemy za każde wsparcie.

Obecnie brakujący wkład własny to jeszcze 181.720 zł. Zdajemy sobie sprawę, że prosimy o dużą kwotę, w tym roku od instytucji zewnętrznych udało się nam pozyskać dotacje na kwotę aż 1.838.000. Prosimy o przekazanie informacji o trwającej zbiórce. Dziękujemy za wszelką pomoc.

3. Podczas weekendu w naszym kościele grupa 66 dzieci przyjęła po raz Eucharystię. Całą naszą wspólnotę prosimy o modlitwę w ich intencji.

4. W czwartek, 19 maja, po raz pierwszy w kalendarzu liturgicznym wspominać będziemy bł. Elżbietę Różę Czacką – matkę niewidomych, założycielkę ośrodka dla niewidomych w Lasach, tego dnia o godzinie 19:00 nastąpi wprowadzenie jej relikwii do naszego kościoła, po mszy zapraszamy do Czarnej Sali na konferencję s. Agnieszki o nowej Błogosławionej.

5. Zapraszamy na prezentację prac konserwatorskich, który odbyły się przy papieskim umbraculum. Konserwatorki tkanin zabytkowych z Warszawy opowiedzą o przeprowadzonych pracach i przedstawią materiały z przebiegu tej trwającej ponad dwa lata konserwacji. Spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 19:45 w Czarnej Sali.

6. Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Kalofania”, tym raz nasz współbrat o. prof. Tomasz Gałuszka wygłosi wykład pt. „Teologiczna interpretacja genezy kiczu i brzydoty”. Wykład rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00 w Czarnej Sali.

W ramach tego wydarzenia zapraszamy po dzisiejszej mszy św. na wystawę artystyczną dominikanina br. Jacka Hajnosa pt. „Nie-Moc”. Wystawę można zobaczyć w Czarnej Sali dziś po liturgii oraz za tydzień.

7. W najbliższy poniedziałek rozpoczyna się kurs przedmałżeński – zapisy na naszej stronie internetowej.

8. We wtorek, 17 maja, zapraszamy na koncert muzyki organowej z cyklu „Bliżej Bacha”. Przy organach Wacław Golonka, początek koncertu o godzinie 20:00.

9. Także w czwartek, 19 maja, o godzinie 15:00 w kościele odbędzie się koncert studentów Akademii Muzycznej. Podczas koncertu poza naszymi organami usłyszymy flety, akordeon, kontrabas, klarnet i obój. Wstęp na koncerty jest wolny, zapraszamy.

10. W zakrystii dostępny jest już kalendarz intencyjny na kolejne pół roku.

11. Poszukujemy wolontariuszy do nauczania języka polskiego – potrzebni ochotnicy w charakterze nauczycieli, nauczycieli wspomagających i osób mogących poprowadzić konwersacje. Zainteresowanych prosimy o kontakt z o. Michałem: [email protected].

12. Nasz klasztor poszukuje kucharza/kucharki w niepełnym wymiarze godzin. Zainteresowanych prosimy o kontakt z o. Michałem: [email protected].

13.Po zakończeniu liturgii usłyszymy utwór niderlandzkiego organisty Jana Pieterszoona Sweelincka – wariacje na temat chorału „Mein junges Leben hat ein end” (pl: Moje młodzieńcze lata przeminęły). Przy organach Paweł Jabłoniec