1. Dziękujemy za akcję zbierania zastawy stołowej i garnków dla Ukraińców wracających do swoich zrabowanych domów. Zabraliśmy 1.800 kilogramów naczyń, a także sztućce. Dziękujemy wszystkich uczestnikom akcji i wolontariuszom z „Górki”. Wszystkie dary trafiły już na Ukrainę.

2. Dziś w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie św. Rity, nazywanej patronką spraw beznadziejnych. Dzięki Rodzinie Dobrodziejów do naszego kościoła został zamówiony wysokiej wartości artystycznej obraz tej Świętej, który w przyszłości trafi do kaplicy św. Józefa. Bardzo dziękujemy na tę fundację do naszego kościoła.

3. Zapraszamy na przedostatni wykład z cyklu „Kalofania. Piękno objawione w sztuce”, który wygłosi biskup prof. Michał Janocha, biskup pomocniczy warszawski. Wykład odbędzie się w sobotę, 28 maja, o godzinie 17:00 w Czarnej Sali. Cykl został dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

4. Dziś po mszy św. zapraszamy na wystawę „Nie-Moc” – prace autorstwa dominikanina, br. Jacka Hajnosa, można zobaczyć w Czarnej Sali.

5. W zakrystii dostępny jest już kalendarz intencyjny na kolejne półroczne oraz książka o. prof. Tomasza Gałuszki OP,Piękny Bóg, Piękny Człowiek. Zło z perspektywy teologii piękna Tomasza z Akwinu w promocyjnej cenie.

6. Po zakończeniu liturgii usłyszymy utwór współczesnego polskiego kompozytora Mariana Sawy – sekwencja „Victimae paschali laudes”. Przy organach Paweł Jabłoniec.