1. W dniach od 9 do 14 stycznia w naszej Parafii odbędzie się kolęda. Plan wizyty duszpasterskiej dostępny jest w gablocie z tyłu kościoła oraz na naszej stronie internetowej. Nowych Parafian prosimy o kontakt i zgłoszenie chęci przyjęcia braci w kancelarii lub przez naszą stronę internetową.

2. W środę, 11 stycznia, odbędzie się spotkanie autorskie pt. Zrozumieć Mazury. Naszym gościem będzie historyk i regionalista Waldemar Mierzwa. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w Czarnej Sali.

3. W przyszłą niedzielę, 15 stycznia, zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów z Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego. Koncert będzie wydarzeniem charytatywnym Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00. Wstęp wolny, zapraszamy!

4. Po mszy studenci będą sprzedawali najnowszy numer miesięcznika „W drodze”, a w nim o tym, jak się ze sobą dogadać, kiedy wydaje się to niemożliwie, o prostocie modlitwy i roli pamięci w życiu duchowym. Dostępna będzie także książka „Listy z Ukrainy”. Zawiera ona listy pisane przez braci dominikanów w pierwszych stu dniach wojny. Listy stanowią zapis z życia zwykłych ludzi, a także relacje braci dominikanów mieszkających w różnych klasztorach w Ukrainie. Są głosem i refleksją, że nawet najbrutalniejszym zdarzeniom, towarzyszy dobro. Zakup książki wspiera braci dominikanów pracujących na Ukrainie.

5. Dziś kwestujemy na rzecz prac, które w tym roku podejmiemy w naszym kościele. Będzie to m.in. przygotowanie pozwolenia budowlanego na wzmocnienie fundamentów dwóch filarów nawie południowej, remont konserwatorski gotyckiej kaplicy św. Józefa, która wieńczy nawie południową (obecnie ta kaplica jest niedostępna) oraz konserwacja ostatniego fragmentów elewacji od strony kaplicy św. Jacka. Zapraszamy do włączenia się dzieło remontu naszego kościoła – wzmocnienia jego konstrukcji i konserwacji dziedzictwa przodków. Dziękujemy za każde wsparcie! Bracia kwestują przy wyjściu z kościoła.