1. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w przygotowanie Triduum Paschalnego. Ministrantów prosimy i kontakt z o. Rafałem a osoby zainteresowane dołączeniem do Chóru i orkiestry proszone są o kontakt przez naszą stronę internetową lub na adres mailowy: [email protected].
2. W piątek po wieczornej mszy św. w kościele odbędzie się ekumeniczna modlitwa kanonami Taize, zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3. W sobotę zapraszamy na spotkanie Bractwa Różańcowego, o godzinie 12:00 msza św., po liturgii druga część spotkania.
4. W ostatnich dniach z konserwacji wrócił obraz św. Wincentego Ferreriusza – z płótna zdjęto przedwojenne przemalowania odsłaniając wysokiej jakości dzieło z XVIII wieku. Po mszy zapraszamy do zakrystii, aby zobaczyć obraz po konserwacji. Dziękujemy Dobrodziejom za sfinansowanie tej konserwacji oraz Wykonawcom za staranną i czasochłonną pracę. Zapraszamy, aby po mszy zobaczyć obraz w zakrystii.
5. Natomiast w kaplicy św. Józefa wykonana została tablica w języki ormiańskim, która upamiętnia pochowanych w kościele Ormian ze Stanisławowa. Więcej szczegółów o projekcie znajduje się na naszej stronie internetowej. Projekt został zrealizowany przez artystę Konrada Kocha przy współpracy z Darczyńcą – Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną Sp. z o.o. Bardzo dziękujemy za współtworzenie tego projektu. Tablicę także można zobaczyć kierując się do zakrystii.
6. Nawiązując do rzymskiej, wielkopostnej tradycji modlitwy w kościołach stacyjnych serdecznie zapraszamy w kolejne niedziele na nabożeństwo Gorzkich Żali do świątyń gdańskiego Śródmieścia. W I pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie żale odbędą się w kościele św. Mikołaja, początek o godzinie 17:30, w II niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo odbędzie się w kościele św. Katarzyny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
7. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu o godzinie 11:30 i 18:30. W związku z nabożeństwem adoracja w kaplicy św. Jacka będzie kończyła się o godzinie 18:30.
8. Bezpośrednio po zakończeniu liturgii usłyszymy utwór Ciaccionę c-moll Dietricha Buxtehudego – kompozytora działającego w XVII wieku w Lubece, należącego do tzw. szkoły północnoniemieckiej. Przy organach Jakub Bornikowski, uczeń Szkoły Muzycznej w Gdańsku.