Serdecznie zapraszamy na Gdański Koncert Kolęd zrealizowany w formule online w naszym kościele.

W okresie Bożego Narodzenia spotykaliśmy się na wspólnym kolędowaniu, w tym roku także chcemy wspólnie kolędować w kościele św. Mikołaja. Do nagrania koncertu zaprosiliśmy młodzież związaną z naszą parafią. Zadbaliśmy także o to, aby nagranie obejmowało jak najwięcej przestrzeni naszego kościoła, aby wszyscy, którzy łączą się z nami zdalnie mieli okazję obejrzeć znane sobie miejsca.

Podczas koncertu wykorzystano instrumenty muzyczne, m.in. klarnet, skrzypce, wiolonczelę, basy i organy.

W repertuarze znalazły się tradycyjne polskie kolędy: „Przybieżeli do Betlejem”, „W żłobie leży”, „Anioł pasterzom mówił” oraz inne. Dwie kolędy („Lulajże, Jezuniu” i „Cicha noc”) zostały zaprezentowane w nowych aranżacjach skomponowanych specjalnie na potrzeby Gdańskiego Koncertu Kolęd przez kompozytora Stefana Wesołowskiego.

Czas nagrania to 39 minut.

Koncert został dofinansowany ze środków miasta Gdańska.

Bardzo dziękujemy Młodzieży i ich rodzicom, a także realizatorom za powstanie Gdańskiego Koncertu Kolęd.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania!