I KOMUNIA ŚWIĘTA
15 maja 2022 roku
godzina 13:00, kościół św. Mikołaja

1. Zapisy są możliwe wyłącznie podczas dyżuru w kancelarii parafialnej (wtorki 16.00-18.00, soboty 9.30-11.30). Przy zapisie należy przedstawić dwa dokumenty: – świadectwo chrztu, – zgoda proboszcza własnej parafii na przygotowanie i przystąpienie dziecka do Komunii w naszej parafii (dotyczy osób mieszkających poza parafią pw. Świętego Mikołaja w Gdańsku).
Zapisów mogą dokonać tylko rodzice lub prawni opiekunowie. Nie przyjmujemy zapisów od dziadków i krewnych. Kancelaria parafialna naszej parafii znajduje się na parterze domu duszpasterskiego, wejście przez furtkę przy ul. Pańskiej.

2. W czasie rocznego przygotowania dzieci i ich rodziny zaproszone są do uczestnictwa we Mszy św. rodzinnej w kościele św. Mikołaja w każdą niedzielę o godzinie 10:00.
Zapraszamy również na katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentów. Dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 50 odbędą się według przekazanego planu. Dla pozostałych dzieci terminy do uzgodnienia z s. Martyną.

3. Poza cotygodniowymi spotkaniami przy okazji Eucharystii odbędą się następujące spotkania dla rodziców przed uroczystością I Komunii św. Spotkania są obowiązkowe. Dzieci w tym czasie będą mieć spotkanie z s. Martyną.

17 października: Msza św. o godzinie 10:00, po liturgii spotkanie dla rodziców w Czarnej Sali,

7 listopada: Msza św. o godzinie 10:00, po liturgii spotkanie dla rodziców w Czarnej Sali,

5 grudnia: Msza św. o godzinie 10:00, po liturgii spotkanie dla rodziców w Czarnej Sali,

6 lutego: Msza św. o godzinie 10:00, po liturgii spotkanie dla rodziców w Czarnej Sali,

6 marca: Msza św. o godzinie 10:00, po liturgii spotkanie dla rodziców w Czarnej Sali,

27 marca: Msza św. o godzinie 10:00, po liturgii spotkanie dla rodziców w Czarnej Sali.

4. W drugiej połowie kwietnia i w pierwszej połowie maja 2022 roku odbywać się będą bezpośrednie próby dzieci przed uroczystością przyjęcia Komunii św. Koordynować je będą siostry dominikanki, katechetki ze Szkoły Podstawowej nr 50.

5. Pierwsza spowiedź dzieci odbędzie się 14 maja o godzinie 14:00 w kościele.

6. W tygodniu po I Komunii św. zapraszamy na tzw. Biały Tydzień: Msze św. od poniedziałku do piątku odbywać się będą w kościele św. Mikołaja o godzinie 19:00. W sobotę 21 maja proponujemy zorganizować wspólną pielgrzymkę dzieci i rodziców.

Prosimy o modlitwę za dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Eucharystii oraz współpracę podczas każdego etapu przygotowania.

o. Rafał Groński OP– wikariusz
s. Martyna Kwaśna OP- katechetka