Serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania po Serbii!
“Będę dziękował Twemu imieniu za łaskę Twoją i wierność, bo wywyższyłeś ponad wszystko Twoje imię i obietnicę” (Ps 138)
Zapraszamy do podróżowania po Serbii – krainy lasów, rzek i gór, którą przenika duch bizantyjskiego prawosława oraz unikalne konteksty religijne i etniczne. Naszą pielgrzymkę rozpoczniemy od zwiedzania Belgradu, odwiedzimy tam najsłynniejsze świątynie oraz sławne na całych Bałkanach dostojne ulice i parki. Poznamy historię Belgradu i całej Serbii, spotkamy się także z prawosławnym teologiem, aby porozmawiać o duchowości serbskiej Cerkwii. Z Belgradu rozpoczniemy podróż na południe Serbii, aby zobaczyć najstarsze monastyry fundowane przez średniowiecznych władców Serbii. Odwiedzimy także parki narodowe, jaskinię, będzie to także okazja do kąpieli w gorących źródłach. Będziemy poznawać także okolicę Nowego Pazaru, którą zamieszkuja Słowianie wyznający islam. Na naszym pielgrzymim szlaku nie zabraknie pomników kultury, sztuki oraz przyrody Szumadiji, Tary i Szandżaku…
Codzinnie będziemy także odmawiać jutrznię oraz sprawować Eucharystię.
Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!
termin pielgrzymki: 11 – 18 maja 2027
pielgrzymka samolotowo-autokarowa, wylot do Serbii z Warszawy
Zapisy: [email protected]