Aktualności

W naszym kościele odbędzie się oprowadzanie, przyjrzymy się sztuce zgromadzonej kościele św. Mikołaja, początek zwiedzania na ul. Lawendowej. Początek o godzinie 13:00
Serdecznie zapraszamy na dwie pielgrzymki, które organizujemy w roku 2027. W maju wyruszymy do Serbii w dniach od 11 do 18 maja, natomiast w lipcu wyruszymy na Islandię. Na obie pielgrzymki można już rezerwować miejsca, więcej szczegółow: Serbia Islandia Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
Ołtarz ten na większą chwałę Boga i ku czci św. Jana Chrzciciela Jan Metzell, obywatel i kupiec gdański, wraz ze swoją małżonką Marią Teresą wystawił i wzniósł (…) 1757 Tak głosi napis na predelii ołtarza Chrztu Pańskiego znajdującego się w naszym kościele. Niezmiernie cieszymy się, że w tym roku dzięki współpracy oraz dotacjom z Urzędu Miejskiego w Gdańsku  oraz od Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków będziemy mogli przeprowadzić prace konserwatorskie przy tym zabytku. […]
W naszej zakrystii dostepny jest już nowy numer biblijego pisma “Galilea”, zapraszamy do lektury!   Ze wstępu: W trzeciej i ostatniej części naszego tryptyku o św. Pawle odwiedzimy miejsca, w których Paweł głosił (lub zamierzał głosić) Ewangelię, spotkamy wspólnoty mierzące się z wyzwaniami wierności wierze w pogańskim środowisku i wczytamy się w słowa listów, będących odpowiedzią na pojawiające się problemy. Ze względu na ograniczoną objętość naszego pisma skupimy się przede wszystkim […]
W sobotę 23 maja odbędzie się Noc Czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego zapraszamy wraz z “Górką” – Dominikańskim Duszpasterstwem Akademickim, „Katamaranem” – Dominikańskim Duszpasterstwem Młodzieży oraz uwielbieniową wspólnotą rodzin z całej Polski gromadzących się wokół Chaty na Bucniku w Beskidach. W programie modlitwa, adoracja, konferencja ojca Aleksandra Kozy oraz Eucharystia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!